Breaking news

“Велике будівництво” зробить кожну громаду самодостатньою, – нардеп Пушкаренко

Програма “Велике будівництво” президента Володимира Зеленського покликана зробити кожну громаду самодостатньою. Завдяки їй в Україні вперше за роки незалежності відбувається безпрецедентна розбудова освітньої, спортивної, медичної та дорожньої інфраструктури.

Про це з парламентської трибуни заявив народний депутат від “Слуги Народу” Арсеній Пушкаренко.

“Дороги це не тільки асфальт, розмітка і тротуари. Це артерії нашої країни. 1 гривня, вкладена в будівництво доріг, повертається в економіку у вигляді 1 гривні 60 копійок. Завдяки “Великому будівництву” в Україні відремонтовано та збудовано тисячі кілометрів автошляхів, якими шкільні автобуси везуть діток в сотні оновлених шкіл, а швидка допомога доставляє пацієнтів до двохсот нових приймальних відділень по всій країні, обладнаних сучасною технікою. Це сотні нових стадіонів, басейнів та спортивних майданчиків, десятки мостів по всій країні”, наголосив Пушкаренко.

У 2020 році було відремонтовано понад 4 тисячі кілометрів доріг державного значення, 2,5 тисячі місцевого. Реконструйовано 71 приймальне відділення, понад 100 об’єктів спортивної інфраструктури. Активно розбудовується і освітня інфраструктура, зазначає Пушкаренко. У 2020 році 114 шкіл збудовано, реконструйовано або капітально відремонтовано.

“Так само в цьому році майже 100 шкіл будуть введені в експлуатацію. Наприклад, в Олевську на Житомирщині, якою я опікуюсь, 30 років не могли здійснити реконструкцію гімназії. Ми всього за рік це зробили. Те саме стосується дитячих садочків. Сьогодні освітня інфраструктура один із пріоритетних напрямків програми президента “Велике будівництво”, повідомив депутат.

Серед планів “Велбуду” на 2021 рік будівництво чи реконструкція понад 6 тис. км доріг і більше 200 мостів, 74 шкіл, 54 дитсадків, 28 медичних закладів, близько сотні спортивних об’єктів, 1200 спортивних майданчиків.

Якісна медицина у кожній громаді країни ще один важливий пріоритет програми президента, заявляє Пушкаренко. Цьогоріч буде зведено чи реконструйовано понад 140 приймальних відділень та 340 медичних амбулаторій у сільській місцевості.

“У приймальних відділеннях з’явилися сучасні рентгени, томографи, ШВЛи тощо. Це те медобладнання, за яким ще кілька років тому громадяни мали їхати або в обласний центр, або до столиці. Сьогодні по всій країні мережа опорних лікарень покриває всі громади, люди можуть звернутися за допомогою до приймальних відділень поруч зі своїм домом, у доступності до години часу доїзду”, підсумував депутат.