Breaking news

Вашингтону й Лондону треба відновити зацікавленість світу нашою війною – дипломат

Сполучені Штати можуть додати енергії мирному процесу. Не лише надавати політичну підтримку й військову допомогу, а й спонукати інших партнерів бути рішучими у протидії російській агресії, вважає дипломат Богдан Нагайло.

“Важливо, аби США активно долучилися до “нормандського формату”. Або знову призначили спеціального представника Держ­депу з питань України, яким був Курт Волкер. У “нормандському форматі” умови політичного врегулювання лишаються російськими. Німеччина та Франція приймають кремлівський наратив. Мовляв, Росія є не учасником, а посередником. Вашингтон може розмовляти іншою мовою. Лондон після виходу з Євросоюзу теж стає важливим для нас міжнародним гравцем. Велика Британія підписант Будапештського меморандуму. З нею торік ми уклали Угоду про політичне співробітництво, вільну торгівлю та стратегічне партнерство. Вашингтону й Лондону треба відновити зацікавленість світу нашою війною”, – сказав.

Росія є загрозою не лише для України й Білорусі, а й для всієї Європи. Втручається у внутрішню політику та вибори в Америці, Франції. Все, що відбувається в Україні, лише частина комплексного підходу Москви. Прагне підривати демократичні інституції, єдність Європи і трансатлантичних структур, додав експерт.

“Байден повернувся до риторики лідера демократичного табору. Виступає в ім’я захисту демократичних і безпекових принципів. Трамп їх сприймав цинічно”.

ЧИТАЙТЕ ПОВНЕ ІНТЕРВ’Ю З БОГДАНОМ НАГАЙЛОМ У СВІЖОМУ НОМЕРІ ЖУРНАЛУ “КРАЇНА”

Зустріч радників країн-учасників “нормандської четвірки” підтримує вірогідність реанімації “нормандського формату”. Є непримиренні позиції Росії і України відносно трактування Мінських домовленостей і те, що Росія злила в публічний простір документи перемовин з кластерними планами означає низькі шанси на те, що цей підхід буде реалізованим”.