Breaking news

В Україні заборонили прокат скандальних “Сватів”:

Експертна комісія при Державному агентстві України з питань кіно проголосувала за відмову у видачі телеканалу “1+1” повторного прокатного посвідчення на другий сезон скандального серіалу “Свати”виробництва студії “Квартал 95” (ТОВ “Кварталкіно”).

За відмову проголосували 15 членів комісії, один член – за дозвіл, двоє заздалегідь заявили про конфлікт інтересів. Представникам “1+1” надали заповнені експертні карти з рішенням і аргументацією, пише “Детектор медіа”. Пресслужба каналу вже прокоментувала ситуацію на офіційному сайті.

Компанія “1+1 media” подала заяву на відновлення прокатного посвідчення на другий сезон серіалу “Свати” 28 травня 2019 року, 12 червня Держкіно оприлюднило рішення.

Член експертної комісії Марія Гурська сказала, що в серіалі державні установи підписані російською мовою, а деякі вивіски – українською, через що створюється враження, що Україна інтегрована в російський простір.

Також, за її словами, серіал “Свати” розвиває в українців комплекс неповноцінності, принижує їхню гідність.

“Сім’я героїв із українським прізвищем виглядає менш освіченою, “селюками”, на відміну від сім’ї з російським прізвищем. Однак у разі перемонтування другого сезону і зміни прізвища героїв серіалу експертна комісія могла б погодитися на видачу прокатного посвідчення”, – пояснила Гурська.

Член комісії Сергій Оснач також додав, що представників “1+1 media” має хвилювати, як сприймуть сім’ї учасників АТО і постраждалих у війні серіал, головну з ролей у якому виконує “путінець” Федір Добронравов.

Результат пошуку зображень за запитом "свати добронравов"

“Ми не маємо права ухвалювати інше рішення і будемо змушені не продовжувати прокатне посвідчення другого сезону серіалу “Свати”, – додала комісія.

Група “1+1 media” зі свого боку відповіла, що обурена таким рішенням і вважає його необґрунтованим, нелогічним і політично мотивованим.

“Канал “1+1″ завжди був патріотичним і поважав інтереси глядачів. Ми плануємо оскаржити відповідне рішення Держкіно в суді. Глава Державного агентства України з питань кіно та експертна комісія використовують цю ситуацію як платформу для входження в парламентську кампанію, щоб продемонструвати у такий спосіб нібито боротьбу за національну ідею. Нам незрозуміло, чому об’єктом публічних нападок став український продукт. Так, його намагаються використовувати як політичний інструмент для передвиборчої маніпуляції”, – прокоментували представники телеканалу.

Джерело