Breaking news

В Україні заборонять шампанське та коньяк…

Відомий факт, що шампанське виробляють в Шампані, коньяк – в Коньяку, «джипи» – у фірмі Jeep, «ксерокси» – в компанії Xerox, і навіть «памперси» – це назва торгової марки. Однак це знання нікому не заважає (по крайней мере, в нашій країні) називати будь-який позашляховик джипом, будь-який ігристий святковий напій – шампанським, а будь-який копіювальний апарат – ксероксом. Але не всім творцям цих товарів таке до душі, пише КП в Україні.

Шампанське – це ігристе вино, вироблене у французькому регіоні Шампань з певних сортів винограду і з дотриманням довгого переліку особливих вимог до аспектам вирощування винограду та виробництва. Проте, термін «шампанське» продовжує використовуватися виробниками ігристого вина і в інших країнах, в числі яких все ще перебуває Україна.

Тим часом, для самих французів – це принципове питання, і здаватися вони не мають наміру. Адже над цим брендом працює не просто регіон, а вся країна: загальна назва продукту є зареєстрованою торговою маркою, захистом якої займаються французьке державне відомство Міжпрофесійний комітет шампанських вин і Всесвітня організація інтелектуальної власності.

І ось настав момент, коли французи можуть відзначати свою чергову перемогу – цього разу в Україні. Вітчизняні винороби погодилися виконати всі вимоги Угоди про асоціацію і перейти на нові найменування для своєї продукції після завершення перехідного періоду.

Для українців же в цілому нічого не зміниться. Адже, справедливості заради треба сказати, що це питання постає не вперше, і більшість виробників вже зараз використовують «альтернативні назви»: «Ігристе», «Артемівське», «Мускатне», «Брют» і т. д.

шампанское

Крім шампанського з аналогічних причин буде перейменований і коньяк. Адже за аналогією з провінцією Шампань, Коньяк – це назва міста, і коньяк – це виключно французький продукт.

Міцні ж напої інших країн, а також напої, вироблені у Франції поза регіоном Шаранта (місто Коньяк входить в цей регіон), не мають права називатися на міжнародному ринку коньяком – такі напої прийнято називати бренді.

Джерело