Breaking news

В НБУ забили на сполох через ПриватБанк: Наслідки будуть фатальними?

Судові рішення про неправомірність націоналізації ПриватБанку і нові позови його екс-власників створюють загрози фінансовій стабільності і можуть дискредитувати заходи щодо забезпечення стабільності, прозорості та ефективності банківської системи.

Про це сказано в підсумках дискусії членів Комітету з монетарної політики Нацбанку України про рівень підсумкової ставки від 24 квітня, опублікованих на сайті центробанку, передає Обозреватель.

“Крім того, в умовах політичної невизначеності актуальним залишається також ризик для збереження незалежності Національного банку, що є фундаментом для посилення довіри бізнесу і населення до рішень з монетарної політики і банківського нагляду”, – заявили в комітеті.

На їхню думку, ризики можуть мати масштабні наслідки, оскільки загрожують припиненням підтримки з боку міжнародних партнерів і ускладненням доступу до фінансових ресурсів на тлі пікових виплат за державним боргом.

При цьому 8 із 9 членів КПМ заявили, що реалізація таких ризиків є форс-мажором і не входить у базовий макроекономічний сценарій, який передбачає поступове пом’якшення монетарної політики.

Результат пошуку зображень за запитом "приватбанк"

“Водночас при збільшенні ймовірності їх реалізації Національний банк повинен буде відповідно реагувати, зокрема монетарними інструментами”, – йдеться в повідомленні.

Але один член КМП висловлювався проти зниження ставки до 17,5% річних на користь збереження її на рівні 18,0% річних. На його думку, при наявності ризиків для фінансової стабільності починати пом’якшення монетарної політики передчасно.

Джерело