Breaking news

В МЗС відповіли на пропозицію надати Україні “особливий статус” в ЄС

Цивілізаційним вибором українського народу і стратегічною метою України є повноцінне членство в ЄС, заради чого країна продовжує активно працювати.

Про це заявила речниця МЗС України Катерина Зеленко, коментуючи пропозицію президента Словенії щодо надання Євросоюзом “особливого статусу” Україні та Туреччині, передає Укрінформ.

“Стратегічна мета України – це повноцінне членство в ЄС, що також закріплено в Конституції нашої держави. Це цивілізаційний вибір українського народу, заради якого ми продовжуємо активно працювати, зокрема у рамках реалізації Угоди про асоціацію з ЄС”, – зазначила Зеленко.

Вона додала, що посол України в Республіці Словенія проводить зустрічі з офіційними представниками Любляни з метою інформування про здобутки України на шляху реалізації нашої стратегічної мети – набуття членства в ЄС і НАТО.

Як повідомлялося, у виступі під час панельної дискусії щодо майбутнього ЄС на 14-му Стратегічному форумі у Бледі президент Словенії Борут Пахор запропонував Європейському Союзу надати “особливий статус” Україні та Туреччині, а країнам Західних Балкан – повноцінне членство в ЄС.

Ексміністр закордонних справ України Володимир Огризко у Twitter заявив з цього приводу, що Україна не є країною другого сорту, тому не потребує ніяких “особливих статусів”.

“Зважаючи на її величину, населення, економічний потенціал, стратегічне розташування, дозволю собі зауважити, що вона є не меш важливою для ЄС, ніж, наприклад, Словенія”, – акцентував він.

Джерело