Breaking news

Уряд анонсував послаблення карантину в областях

У низці областей відбудеться послаблення карантинних обмежень. Про це сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду у середу.

“Почну з головних новин. За минулий тиждень одразу три області залишили “червону зону” карантину. Це Чернівецька, Львівська і Одеська. Фактично по всіх областях ми бачимо зниження кількості нових випадків і госпіталізацій. Ще декілька регіонів в найближчі тижні, або навіть дні зможуть послабити карантинні обмеження”, – сказав прем’єр.

“В той же час звертаюсь до місцевої влади – у вас залишаються інструменти аби швидко реагувати і посилювати певні карантинні обмеження, якщо бачите різке збільшення кількості нових випадків”, – заявив Шмигаль.

Адаптивний карантин – ефективний, сказав голова уряду.

“Цей механізм буде збережено і надалі.

Але не треба забувати, що травневі свята можуть призвести до нової хвилі захворюванності. Уряд обіцяв, що не буде посилювати карантин на Великдень і травневі свята.

Карантин посилювати не будемо, але посилимо заходи з дотримання тих обмежень, які встановлені. Перш за все йдеться про соціальну дистанцію, масковий режим.

Ще раз просимо усіх дослуховуватися до Міністерства охорони здоров’я і до лідерів церков, які закликають дотримуватися протиепідемічних норм і святкувати Великдень вдома”, – заявив Шмигаль.

Також прем’єр повідомив, що вже подано понад 300 тис. заявок на отримання 8 тис. грн допомоги від держави.

“Перші 200 мільйонів гривень пішли на виплати”, – заявив він.

В Україні за останню добу виявили 9 590 нових хворих на коронавірус. Померли 441 пацієнтів. Найбільша кількість випадків зареєстрована в Києві, Харківській, Донецькій, Дніпропетровській і Львівській областях.