Breaking news

“Укрпошта” може припинити доставку пенсій українцям: висунуто ультиматум

“Укрпошта” припинить доставку пенсій з 1 січня 2020 року, якщо не буде виконана умова надання економічно обґрунтованого або ринкового тарифу з боку уряду та Пенсійного фонду.

“Ми доклали багато зусиль, щоб отримати шанс на зміни, і більше не хочемо його втрачати, стаючи заручниками політики і порожніх обіцянок, ставлячи під загрозу майбутнє другого за розміром роботодавця України”, – йдеться у відкритому листі генерального директора поштового оператора Ігоря Смілянського до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, міністра соціальної політики Андрія Реви, віце-прем’єр-міністра Павла Розенка і голови правління Пенсійного фонду Євгена Капінуса, передає “Інтерфакс-Україна“.

“Тому я заздалегідь попереджаю вас, Мінсоцполітики та Пенсійний фонд, що з 1 січня 2020 року “Укрпошта” не доставлятиме пенсії за нинішнім збитковим тарифом”, – зазначив Смілянський.

За його словами, уряд має час до 1 вересня для вибору одного з двох шляхів вирішення питання перегляду тарифу по доставці пенсій.

“Перший – прийняти новий тариф на доставку пенсій, який був затверджений Міністерством інфраструктури та Міністерством економічного розвитку і торгівлі ще в листопаді 2017 року. Але він торпедується Міністерством соціальної політики. Другий шлях – винести послугу з доставки пенсій на відкритий тендер, щоб ринок визначив її вартість”, – повідомив Смілянський.

Керівник “Укрпошти” зазначив, що протягом трьох останніх років компанія активно оновлювала свої активи і досягла домовленостей з міжнародними та приватними фінансовими інститутами, які готові інвестувати в розвиток компанії.

Однак, за його словами, інвестиції неможливі без перегляду тарифу на доставку пенсії, який залишається незмінним з 2004 року, не дивлячись на зростання заробітних плат, ціни палива та інших його складових.

“Це повинно бути на ринкових умовах, визначених на відкритому тендері, а не з регульованим тарифом або виписаною під один банк постановою, як це було з переселенцями Донбасу. Не можна порушувати права людини, змушуючи, особливо літніх людей або людей з обмеженими можливостями, отримувати виплати тільки в одній банківській установі, до якої ще треба їхати 30-50 км”, – додав Смілянський.

Він нагадав, що рік тому після гучних заяв про закриття відділень і звільнення листонош, а також після особистого втручання п’ятого президента Петра Порошенка, “Укрпошта” отримала від Пенсійного фонду 500 млн гривень на покриття збитковості тарифу. Однак ці гроші покрили витрати лише на півроку.

“Ми б хотіли уникнути ультиматумів в кінці року, тому озвучуємо проблему завчасно, щоб Кабмін мав час на затвердження тарифу аби всі сторони встигли підготуватися до відкритого тендеру”, – резюмував Смілянський.

Джерело