Breaking news

Українцям заборонять термометри, уже готують новий закон

В Україні найближчим часом заборонять ртутні лампи і термометри. Це станеться в рамках ратифікації Мінаматської конвенції про заборону ртуті в побуті

Ця конвенція передбачає поступову заборону видобутку ртуті та виробництва побутових приладів з нею. Зокрема, мова йде про термометри, люмінесцентні лампи, барометри і деякі медичні препарати.

При цьому в конвенції передбачені винятки для приладів, у яких немає більш безпечних аналогів.

Українцям заборонять термометри, уже готують новий закон

Повідомляється, що Мінприроди України вже розробило і подало на громадське обговорення законопроект, що передбачає ратифікацію цієї конвенції. Директор Департаменту екологічної безпеки та дозвільно-ліцензійної діяльності відомства Сергій Лук’янчук зазначив, що цей законопроект не вплине на український бізнес, так як подібні прилади в Україні давно не виробляються.

Йдеться виключно про імпорт. Очікується, що ратифікація цієї конвенції сприятиме більш активному пошуку альтернатив для ртутних приладів в Україні.

При цьому варто відзначити, що передбачені конвенцією обмеження також торкнуться більш серйозних сфер таких, як виробництво цементу, застосування хлор-кислотних технологій і роботи вугільних ТЕС, діяльність яких пов’язана з викидами ртуті.

Очікується, що разом з Конвенцією в країні будуть впроваджені нові методи поводження з ртуттю та її сполуками. Це допоможе запобігти утворенню ртутних відходів.

термометр

На сьогоднішній день Конвенцію підписали 130 країн і ратифікували 94 країни.

В Україні налічується 11 родовищ ртуті. Робота на них була зупинена ще в 90-х роках. В даний момент частина з покинутих родовищ виявилися на захоплених російськими бойовиками територіях Донбасу.

Раніше повідомлялося, що на частину водіїв чекає заборона на в’їзд до столиці України через погодні умови. Про це повідомляє прес-служба КМДА. «Київавтодор» просить перевізників прийняти до відома, що при перевищенні температури повітря 28 вводиться обмеження руху вулично-дорожньої мережею Києва.

«Це стосується великовагових транспортних засобів загальною вагою понад 24 т і навантаженням на вісь більше 7 тонн», – йдеться в повідомленні.

джерело