Breaking news

Українців попередили про новий вид шахрайства: ви можете стати заручником

Хакери придумали новий спосіб вимагання, використовуючи при цьому популярну соціальну мережу

Про це йдеться на сайті Національної поліції України.

«Працівники кіберполіції встановили, що за допомогою шкідливого програмного забезпечення злочинці отримували доступ до електронних поштових скриньок, які були пов’язані з акаунтами жертв. Для цього на їх пошту здійснювалася розсилка повідомлень з предоносной програмою», – йдеться в повідомленні.

Після цього, сторінку людей в соціальних мережах блокували, а за повернення вимагали чималу суму.

«За повернення доступу вони вимагали від 10 до 30 тисяч гривень. Звичайно, в якості жертв обиралися сторінки, кількість підписників на яких було більш ніж 15 тисяч. Як правило, це були сторінки інтернет-магазинів або публічних людей», – підкреслюється в тексті повідомлення.

Додамо, в Запоріжжі шахраї придумали новий спосіб вимагання — дзвонять, представляються прокурором і вимагають гроші. В основному, дзвонять керівникам підприємств і державних структур. Гроші вимагають під приводом благодійності.

За даним фактом прокуратура розпочала кримінальне провадження за ч. 2 ст. 189 КК України, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком від 3 до 7 років. Досудове розслідування проводить слідчий відділ прокуратури області.

Як повідомлялося раніше,в Україні орудує банда психологів-аферистів, які пропонують пройти безкоштовний тест. Таким чином зловмисники виманюють у людей особисту інформацію, щоб потім використовувати її в своїх цілях.

Так, піарниця Наталія Флер нещодавно натрапила на флаер із запрошенням безкоштовно пройти тест на визначення професійних якостей, нібито розроблений в Оксфорді.

«Я подзвонила, мене запросили в офіс. Пройшла тестування, мені сказали, що результат надішлють на пошту. Вони, дійсно, прислали мені на пошту, ось тільки не результат. Було написано, що я повинна заплатити компанії гроші. Я відповіла, що не хочу ніяких грошей надсилати, на що мені прийшов лист про те, що вони будуть використовувати мої особисті дані у своїх цілях», — розповіла Наталія.

В компанії, яка проводить ці тестування заявили, що про інцидент чують вперше. Жодних розсилок не надають. Кажуть, що будуть з’ясовувати, хто з працівників таке зробив.

Наталія Флер переживає, що надала свої персональні дані недобросовісним людям. Запитання цього тесту розглянула психолог Надія Рогозін. На її думку, тест складено непрофесійно і в цілому схожий на шахрайство.