Breaking news

Українців попередили про нову форму шахрайства, постраждають мільйони

Українців попередили про нову форму шахрайства, пов’язану з подачею електронних декларацій

Про це повідомляє прес-служба Національного агентства з питань протидії корупції.

«До уваги суб’єктів декларування. Звертаємо вашу увагу, що з’явився двійник сайту для подання декларацій. Сайт зареєстрований за адресою: portal.nazk.org.ua. Він не є офіційним ресурсом. Також будьте уважні – на сайті сторінки є помилки. Вони говорять про фейковість порталу. Не використовуйте цей ресурс», – йдеться в повідомленні.

У той же час користувачі мережі уточнили, що на просторах українського сегменту інтернет-мережі було виявлено ще один фейк.

«nazk.org.ua – теж фейк», «цікаво, кому це потрібно?», «це питання вашої інформаційної безпеки. Це ваш обов’язок», – пишуть вони.

Додамо, українці все частіше звертаються в сумнівні фірми, що обіцяють оперативне виготовлення важливих документів. Іноді, в спробі заощадити час, люди наражають себе на небезпечні наслідки.

Так, останнім часом в країні набирає все більшої популярності схема «допомоги в оформленні віз». Незважаючи на набуття чинності безвізового режиму з Євросоюзом, шахраям все ще вдається заробити на «підготовці» супровідних документів, які потрібні українцям для виїзду за кордон.

Про таких шахраїв розповіла юрист Наталія Ляшенко. Вона розповіла історію одного з своїх клієнтів, яким потрібно було терміново вилетіти до Німеччини. Чоловік звернувся за допомогою до однієї з контор, які обіцяють «страховку за 5 хвилин», так як не хотів довго займатися отриманням медичної страховки.

«Оплативши на руки консультанту 150 грн і отримавши страховий поліс з покриттям 30 000 євро, він вирушив у візовий відділ, спокійно отримав візу і вилетів до Німеччини», — розповіла юрист.

При цьому коли в Німеччині чоловікові стало погано, йому відмовили в медичній допомозі, так як страховий платіж він передав сторонній конторі, а сама страхова компанія не отримала необхідного підтвердження про надходження грошей.

джерело