Breaking news

Українські підприємства подали позовів проти Росії на $4,5 млрд

Позови українських підприємств, які втратили власність і прибуток унаслідок агресії Росії на Донбасі та окупації Криму, подані у понад 12 комерційних арбітражів. Про це сказав заступник міністра закордонних справ Євген Єнін, повідомляє “Укрінформ”

“Наші позовні претензії обчислюються понад 4,5 мільярди долларів.

І ми активно заохочуємо наші підприємства, які втратили свою власність, втратили прибуток, звертатися в арбітражі й відсуджувати, відсуджувати й ще раз відсуджувати у російської сторони все, що вони втратили”, сказав Єнін.

Процеси тільки розпочалися, але вже є перші позитивні результати.

“Якщо говорити про комерційні арбітражі, у нас їх понад 12. По трьох з них як мінімум є вже перші позитивні рішення. Це сукупно десь приблизно 250 мільйонів долларів”, розповів заступник міністра.

Головні позови ще попереду: “Нафтогаз успішно пройшов юрисдикційну фазу”.

Рано чи пізно рішення за міжнародними позовами обтяжать ситуацію для Російської Федерації, “яка опиниться в абсолютній ізоляції, змушена буде оплачувати багатомільярдні рахунки за програними позовами”.

Восьмий рік триває агресія РФ проти України. У березні 2014-го російський окупант захопив Крим. Також російська армія захопила райони Донецької і Луганської областей. Там діють російські окупаційні адміністрації.