Breaking news

Українець винайшов батарею для електрокарів, що краще, ніж у Тesla

Олександр Цихмистро, 44-річний інженер-електромеханік із Харкова, запатентував акумуляторну батарею для електромобілів, що має технічні характеристики краще, ніж у розробок Тesla.

Винахід важить 15 кілограмів, швидко заряджається й має прогресивну систему пожежогасіння, якої немає ні в одному електромобілі світу.

“Час зарядки батареї Тesla за 40 хвилин до 80%, ми заряджаємо батарею за 12 хвилин до 80%. Повний заряд у Тesla відбувається за 75 хвилин, а у нас за 20 хвилин”, – повідомив Цихмистро.

Олександр Цихмистро розробляв цей акумулятор останні три роки. Два елементи виробу належать Тesla, а всі інші деталі вітчизняні – зроблені на 10 харківських підприємствах. Батарея має унікальну дворівневу систему пожежогасіння, систему підігрівання й охолодження, потужність 24 кіловати. На відміну від аналогів українська розробка вдвічі дешевша. За словами Цихмистра, щоб налагодити промислове виробництво, потрібні інвестиції в устаткування на 2-3 мільйони доларів. Олександр вже розпочав переговори з китайськими та європейськими компаніями.

Винахідник уже запатентував дослідну модель і тепер оформляє патент на сам винахід.

Джерело – АНТИКОР