Breaking news

Україна запроваджує санкції проти Білорусі та Придністров’я разом із ЄС

Україна та ще 7 європейських держав приєдналися до рішення Ради ЄС від 29 жовтня про розширення санкцій проти керівників невизнаного Придністров’я.

Також Україна приєдналася до санкцій Євросоюзу проти режиму Олександра Лукашенка, йдеться у заяві глави дипломатії ЄС Жозепа Борреля.

“Країни-кандидати Північна Македонія, Чорногорія та Албанія, а також Норвегія, Ісландія та Ліхтенштейн, що входять до Європейської економічної зони, Україна та Грузія приєднуються до рішення Ради ЄС”, – сказано в повідомленні.

Згадані країни приведуть національну політику у відповідність до цього рішення.

У листопаді ЄС запровадив санкції проти ще 15 білоруських чиновників. До оновленого списку потрапив самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко.

Раніше запроваджені ЄС санкції стосувалися 40 представників влади Білорусі. Їх назвали відповідальними за переслідування активістів і опозиції. ЄС, багато західних країн, а також Україна не визнають легітимності Лукашенка як білоруського президента після того, як він таємно провів церемонію інавгурації.

Санкції проти керівників Придністров’я вперше були запроваджені 2010 року й з того часу щорічно переглядаються. Їх продовжили до 31 жовтня 2021 року.