Breaking news

Україна закликала покарати РФ через Навального – МЗС

Міністерство закордонних справ України закликало міжнародне співтовариство продовжити тиск на Росію у зв’язку з отруєнням російського опозиціонера Олексія Навального.

Про це йдеться в заяві МЗС, опублікованій в середу, 16 вересня.

“Враховуючи велику ймовірність причетності до отруєння Російської Федерації, Україна звертається до міжнародної спільноти із закликом продовжити скоординований тиск на РФ з тим, щоб вона припинила загрожувати світовій безпеці та порушувати міжнародне право шляхом агресії проти власних громадян та інших держав”, – зазначено в повідомленні.

У МЗС наголосили, що Україна повністю довіряє результатам аналізу Навального, здійснених лабораторією Бундесверу, а також незалежним дослідженням профільних лабораторій у Франції та Швеції.

“Застосування хімічної зброї є грубим порушенням міжнародного права і має бути суворо засуджено. Відповідальні за таке грубе порушення Конвенції про заборону хімічної зброї повинні бути покарані”, – заявили в МЗС.

У Міністерстві закордонних справ України закликають світову спільноту розширити санкції проти Росії. МЗС висловило рішучий протест та засудило “протиправну організацію і проведення” так званих виборів 13 вересня Російською Федерацією на тимчасово окупованих територіях АР Крим і в місті Севастополь.