Breaking news

Україна віддала свого захисника в лапи ФСБ, в таку підлість важко повірити: кричущі подробиці

Україна видала Росії бійця “Правого сектора“, котрий захищав наші кордони на Сході

Через кордон в Харківській області українські правоохоронці передавали ФСБ Тимура Тумгоєва, учасника північнокавказького антимосковського підпілля, бійця батальону ім. Шейха Мансура, який спільно з восьмим батальоном Української Добровольчої Армії воював на східному фронті проти московських окупантів. Про це повідомив лідер “Братства” Дмитро Корчинський.

Активіст до останнього сподівався, що інформація не підтвердиться та писав, що “в таку підлість важко повірити”. Але інформацію підтвердили в ГПУ.

“На жаль факт передання Тимура московитам підтвердився. Постанова Генеральної прокуратури України щодо екстрадиції зазначеного громадянина, в якій зазначено щодо його термінової передач відповідним структурам РФ до 15.09.2018 року”, – повідомив Корчинський.

тумгоев

За поки не підтвердженою інформацією, підставою затримання його було нелегальне перебування на території України. Раніше Тумгоєв звертався по надання статусу біженця, але йому ДМС відмовила. ФСБ Росії неодноразово зверталося з проханням про екстрадицію Тумгоєва, оскільки РФ звинувачує його в участі у сирійській війні.

Правову допомогу Тумгоєву надавала Харківська правозахисна група. Там підтверджують затримання їх підопічного, і наголошують, що нині діє заборона Комітету ООН з прав людини на його екстрадицію.

За даними “Кавказ.Реалії”, рішення про екстрадицію Тумгоєва підписав заступник Генпрокурора України Євген Єнін.

Тумгоєв стверджував, що його неодноразово затримували і били співробітники Центру з протидії екстремізму МВС. Поліцейські і співробітники ФСБ, за його словами, вимагали стати їх інформатором. Під час одного з обшуків підкинули патрони, однак сусіди відмовилися підписувати протокол, заявивши, що це провокація.

Джерело