Breaking news

Україна – спадкоємець Русі. А далекі родичі хай не зазіхають – Зеленський

Президент Володимир Зеленський звернувся до українців з нагоди 1033-ї річницею Хрещення Руси України.

Глава держави сказав про історичну єдність українців.

“Всі українці з будь-якого куточка України – це один великий народ, український народ.

Київська Русь – це матір нашої історії. 24 області України та півострів Крим – її рідні діти. І вони по праву її наслідники. А двоюрідним племінникам і дуже далеким родичам не потрібно зазіхати на її спадок. І намагатись довести свою причетність до історії тисячі років і тисячі подій, перебуваючи від місць, де вона відбулася за тисячі кілометрів”, – заявив Зеленський.

“В Україні є місце всім церквам і конфесіям.

Ніде у світі фактично немає аналогів української Ради церков. До якої входять усі православні, греко-католицькі, римо-католицькі, протестантські, євангельскі церкви, іудейське та мусульманське релігійні об’єднання. І всі вони проводять спільні молитви за Україну.

У 1991 році Україна проголосила свою незалежність. Цьогоріч ми відзначаємо тільки 30-річчя від її здобуття. Але як і тисячу років тому, наша національна валюта – гривня. Символічно, що її новітню історію розпочав саме великий князь, який зображений на одній гривні”, – сказав глава держави.

Зеленський нагадав, що радянський режим у 1928 році зруйнував Десятинну церкву.

Сьогодні у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі почалася божественна літургія за участі настоятеля Православної церкви України митрополита Епіфанія. Також відбудеться молебен біля пам’ятника святому рівноапостольному князю Володимиру.

Gazeta.ua пропонує дізнатися більше про події хрещення.