Breaking news

Україна примусово продала акції інституту Газпрому…

Міністерство юстиції України примусово продало акції донецького Інституту ПівденНДІГіпрогаз, який раніше належав російському Газпрому. Про це випливає з звітності монополіста за третій квартал.

“22 серпня в рамках аукціону здійснено примусовий продаж належних Газпрому акцій ПАТ Інститут ПівденНДІГіпрогаз”, – йдеться в документі.

Згідно з даними, опублікованими на сайті РМЗС, Газпрому належало 40% акцій ПівденНДІГіпрогаз. Іншими його акціонерами залишаються російський Каменський завод обладнання, що використовує (8,1% акцій) і засновник ТОВ Меридіан А В’ячеслав Детяткін (5,02% акцій).

Хто став новим власником інституту, в звітності монополіста не повідомляється.

“Газпром в даний час оскаржує в українських судах дії Міністерства юстиції щодо накладення арешту на його активи в Україні і їх примусовий продаж. Також Газпром розглядає і інші правові механізми, спрямовані на відновлення своїх порушених прав”, – підкреслили в компанії.

Нагадаємо, в січні 2016 року АМКУ наклав штраф на Газпром в розмірі понад 85,9 млрд грн за порушення компанією економічної конкуренції. Російський монополіст спробував оскаржити зазначене рішення в державних судах України.

21 квітня 2017 року Мін’юст ініціював виконавче провадження по примусовому стягненню з Газпрому суми штрафу, пені (аналогічної за розміром штрафу), а також виконавчого і судового зборів. Тоді міністерство заарештувало рахунки представництва Газпрому в Києві і його дивіденди від участі в АТ Газтранзит. Також були арештовані акції російського монополіста в АТ Газтранзит, ПАТ Інститут ПівденНДІГіпрогаз, частки в ТОВ Газпром збут Україна і ТОВ Міжнародний консорціум з управління і розвитку газотранспортної системи України.

У жовтні цього року Газпром відповідно до Арбітражного регламенту ЮНСІТРАЛ ініціював арбітражний розгляд проти України з метою захисту своїх інвестицій на її території.

Джерело