Breaking news

Україна поставила Росії жорстку умову щодо транзиту газу

Україна готова продовжити транзит російського газу після 2019 року тільки на стандартних європейських умовах. Вимоги Росії в “Нафтогазі” вважають неприйнятними.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав виконавчий директор “Нафтогазу України” Юрій Вітренко. Таким чином він прокоментував заяву заступника міністра закордонних справ РФ Олександра Панкіна про готовність продовжити транзит на потрібних Росії умовах.

“Якщо ж РФ буде продовжувати забезпечувати “Газпрому” ексклюзивні можливості для транзиту газу з території РФ до Європи через Україну і при цьому “Газпром” не буде погоджуватися на стандартні європейські умови, у “Нафтогазу” є реальна можливість через новий арбітраж, який вже почався, отримати близько $10 млрд як компенсацію за відсутність транзиту після 2019 року”, – прояснив Вітренко.

Таким чином, за його словами, це має “допомогти” “Газпрому” зайняти більш конструктивну позицію на переговорах по транзиту після 2019 року.

Вітренко також додав, що поточний транзитний контракт між “Нафтогазом” і “Газпромом” не відповідає вимогам українського та європейського законодавства, тому він не може бути продовжений.

Прокоментую заяву представника МЗС РФ Панкіна "Мы готовы продолжать украинский транзит, но на тех условиях, которые…

Gepostet von Yuriy Vitrenko am Montag, 11. Februar 2019

Джерело