Breaking news

Україна перейде на газ з США

Україна буде через Польщу купувати американський скраплений газ. Політичне рішення вже прийнято, а найближчим часом почнуться поставки.

Як заявив на своїй прес-конференції 2 вересня міністр енергетики і охорони середовища Олексій Оржель, Україна “дуже скоро вийде на проектне рішення” і поставки будуть реалізовані. “Був перший контакт з представниками адміністрації Трампа. Перший крок – аналіз, які роботи потрібно провести з української сторони, щоб могли збільшити поставки з LNG-терміналу в Польщі, щоб могли диверсифікувати поставки”, – пояснив Оржель.

Зараз більшість блакитного палива надходить з Росії. При цьому Україна платить не “Газпрому”, а європейським компаніям, у яких перекуповує паливо, щоб не мати прямих угод з компанією країни-агресора.

Перекачування американського газу в Україну обмежують тільки потужності газопроводів Польщі в напрямку Сілезія – Підкарпатті. Їх збираються збільшити до 2021 року. Відзначимо, вже на початку листопада в рамках угоди скраплений газ прибуде до польського СПГ-терміналу в Свіноуйсице. СПГ надійде в польську систему передачі після регазифікації, звідки він потрапить в Україну.

Джерело