Breaking news

Україна йде до дефолту, долар готується до різкого стрибка: коли це станеться

В найближчому майбутньому українцям варто очікувати різкого подорожчання курсу долара

Про це повідомив фінансовий аналітик Олексій Лупоносов.

«Крім того, Україна вже зірвала співпрацю з Міжнародним валютним фондом. Вона закінчується навесні 2019-го. Ми досі не отримали хоча б 50% від загальної кількості траншів. Швидше за все, з вересня Фонд надасть гроші. Тоді курс валют ще рік зможемо утримати на рівні 27-29 гривень за долар», – зазначив він.

Більш того, Лупоносов розповів, чому не варто чекати «дива» від звичайного дешевого піару.

Україна йде до дефолту, долар готується до різкого стрибка: коли це станеться

«Федеральна резервна система США проводить політику дорогого долара. Також бачимо кризові явища всередині України. Вони пов’язані з відтоком робочої сили, повільним зростанням ВВП. еКраїна йде до дефолту. Він може статися після виборів», – підкреслив він.

Додамо, курс долара в Україні продовжить зростати і до кінця року може досягти шокуючого рівня. Всі експерти сходяться на тому, що падіння долара в Україні чекати не доводиться, і озвучують все більш песимістичні прогнози.

Андрій Новак вважає, що курс до кінця року буде падати приблизно на 50 копійок – 1 гривню кожен місяць.

Одним з факторів, який буде впливати на валютний курс, є можливе виділення Україні кредитного траншу в розмірі близько 2 мільярдів доларів з боку Міжнародного валютного фонду. Втім, деякі фахівці вважають, що співпраця з МВФ не відновиться в 2018 році, так як головною умовою для цього є підвищення цін на газ для населення, чого не відбудеться перед виборами». Як відомо, президентські і парламентські вибори мають відбутися навесні і восени 2019 року відповідно.

На кінець року наш прогноз, при тому що ми отримуємо транш МВФ, залишається на рівні 29,5 гривні/долар. Якщо ми не отримуємо транш, то там прогнозів немає. Там все погано», — сказав він. За словами експерта, якщо Україна в нинішньому році не відновить співпрацю з фондом, курс однозначно перевищить 30 гривень/долар. «Те, що було в презентації НБУ, де називалася цифра 40 гривень/долар (найбільш песимістичний сценарій), цілком реально. Чи станеться це у грудні, січні або лютому, я не знаю, але до цього показника курс точно буде прагнути», — резюмував Сергій Фурса.