Breaking news

Удар по Путіну: в ЄС ухвалили нові санкції проти Росії

Рада міністрів ЄС 18 лютого схвалила новий пакет санкцій проти РФ за її агресію проти України на Азові. В результаті Євросоюз (із урахуванням раніше ухвалених заходів) ввів одразу три санкційні пакети проти Кремля.

Про це під час брифінгу повідомив заступник голови Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв. “Наша участь у конференції збіглася з тим, що Європейський союз готувався до засідання Ради міністрів ЄС, яке відбулося сьогодні. Принципово важливо, що Євросоюз нарешті після деякої паузи прийняв важливе рішення про новий, азовський пакет санкцій”, – повідомив Єлісєєв.

За словами Єлісєєва, в результаті ЄС розробив три пакети санкцій проти Росії: за агресію на Донбасі, в Криму та на Азові. Раніше брюссельський журналіст Рікард Йозвяк повідомив, що в ЄС активно обговорюють нові заходи проти РФ. “Дипломати ЄС сьогодні все ще обговорюють можливість включення більшої кількості росіян до списку санкцій у зв’язку з подіями в Азовському морі”, – пояснив він.

Перелік росіян, які потрапили в розширений список санкцій, нині не опублікований. Але вже відомо, що остаточне рішення затвердять у найближчі два тижні. Як повідомляють джерела, йдеться про розширення “чорного списку” ЄС на 8 осіб.

Ті, хто потрапляє в ці списки, не можуть мати рахунки в Європейському союзі, відвідувати країни ЄС і вести бізнес на їхній території.

Удар по Путіну: в ЄС ухвалили нові санкції проти Росії

Також проти Росії до кінця липня 2019-го (рішення можуть продовжити) діють такі обмеження проти Кремля:

  • обмеження доступу до первинного та вторинного ринків капіталу ЄС для 5 основних державних фінансових інститутів, і їхніх контрольних дочірніх компаній, створених за межами ЄС, а також для трьох найбільших російських енергетичних і трьох оборонних компаній;
  • заборона на експорт та імпорт торгівлі зброєю;
  • заборона на експорт товарів подвійного призначення для військових цілей або кінцевих споживачів у Росії;
  • обмеження доступу Росії до деяких чутливих технологій і послуг, які можуть бути використані для видобутку й розвідки нафти.

Джерело