Breaking news

Удар по “Північному потоку-2”: Німеччина пішла на зустріч Україні

Парламент Німеччини провалив голосування про пом’якшення Газової директиви для російського “Північного потоку – 2”. В результаті норми, які значно обмежать роботу газопроводу, залишаються в дії.

Про це з посиланням на президента Бундестагу Вольфганга Шойбле повідомляє Обозреватель з посиланням на “Укрінформ“. “Було віддано 133 голосів, для прийняття рішення потрібно 355 голосів. Парламент тому не може прийняти рішення … скликає нове засідання на п’ятницю, 8 листопада, о 9.00. Засідання закрито”, – сказав глава парламенту.

Поправки вимагають, щоб оператором “Північного потоку-2” була незалежна від Газпрому компанія, а 50% потужності газопроводу було зарезервовано під прокачування газу від незалежних постачальників.

Законопроект про пом’якшення поправок до газової директиви Євросоюзу підготовлений правлячою коаліцією. Документ передбачає можливість винятків з вимог третього енергетичного пакета для трубопроводів з країн, що не входять в ЄС.

Зокрема, пропонується вивести з-під дії директиви газопроводи, побудовані до 23 травня 2019 роки або мають першу точку з’єднання з мережею країни-члена ЄС на території Німеччини.

“Північний потік-2” піде в обхід транзитних держав – України, Білорусі, Польщі та інших східноєвропейських країн – через виняткові економічні зони й територіальні води Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.

Проєкт оцінюють у 9,5 мільярда євро. Його реалізує “Газпром” в альянсі з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell, Wintershall.

Вони взяли на себе зобов’язання профінансувати “Північний потік-2” сумарно на 50%, тобто на 950 мільйонів євро кожен. “Газпром” надасть другу половину коштів – 4,75 мільярда євро.

Джерело