Breaking news

У Зеленського звинуватили “владу Білорусі” у напрузі з хасидами на кордоні

На кордоні між Республікою Білорусь та Україною на сьогодні перебувають до двох тисяч паломників-хасидів.

Більшість із них приїхали з Ізраїлю, думаючи, що український кордон з Білоруссю нібито відкритий, повідомили на сторінці Офісу президента.

“Влада Білорусі деякими своїми непродуманими заявами умисно чи неумисно підігріває ці чутки. Україна була змушена ухвалити рішення про закриття державного кордону для іноземців через суттєве погіршення ситуації з поширенням Covid-19. Також на території нашої держави залишаються чинними суворі карантинні обмеження, що робить неможливим проведення масових заходів, зокрема релігійного характеру. Так само як навесні ми змушені були обмежувати участь людей у святкуванні Великодня, зараз пояснюємо, що й масове святкування Рош га-Шана за участі тисяч паломників у місті Умані Черкаської області України, на жаль, неможливе”, – написали в повідомленні.

В ОП закликають білоруську владу припинити створювати додаткову напругу на кордоні з нашою державою та не поширювати неправдиві обнадійливі заяви для паломників, які можуть створити у них відчуття, що кордон України все ж може бути відкритий для іноземців.

“Змушені також констатувати, що особиста образа певних осіб у де-факто діючій білоруській владі поширюється сьогодні, на превеликий жаль, і на площину міждержавних відносин. Україна, нагадаємо, зайняла нейтральну позицію щодо політичної кризи, яка була спровокована сумнівно організованим голосуванням на виборах Президента Республіки Білорусь 9 серпня цього року. Ми підтримуємо загальновизнані на Європейському континенті демократичні цінності та вважаємо, що кожна держава повинна дотримуватися зобов’язання на сто відсотків забезпечувати права та свободи людини, які гарантовані міжнародними конвенціями та відповідним національним законодавством, яке принаймні формально існує також і в Білорусі”, – повідомили в установі.

Міністр внутрішніх справ Ізраїлю Ар’є Дері просить президента України Володимира Зеленського пропустити хасидів-паломників, яких зупинили на білорусько-українському кордоні через заборону в’їзду в країну іноземним громадянам.