Breaking news

У Зеленського планують вигнати Венедіктову з Офісу прокурора – журналіст

Глава Офісу президента Андрій Єрмак веде з народними депутатами переговори з приводу відставки генеральної прокурорки Ірини Венедіктової.

Про це повідомив журналіст Юрій Бутусов у Facebook.

Ймовірність її відставки з ініціативи чиновників Банкової дуже висока, запевняє Бутусов.

“Єрмак не діє без підтримки Зеленського, так що “слуги” дадуть багато голосів. А добрати серед депутатських груп і фракцій чого не вистачає теж можна без проблем – це значить отримати можливість позакривати різні незручні кримінальні справи, під таке завжди знайдуться бажаючі”.

Наступником Венедиктової стане людина з оточення ексзаступника голови адміністрації президента часів Віктора Януковича – Андрія Портнова, вважає журналіст.

“Єрмак діє спільно зі своїм найближчим зараз соратником Андрієм Портновим, який зумів призначити свого протеже Олега Татарова на посаду заступника голови ОП по правоохоронним органам. Також Єрмак і Портнов пролобіювали у Зеленського призначення на посаду в.о. глави Держбюро розслідувань Олексія Сухачева, і звільнення людини Венедіктової – заступник голови ДБР Бабікова. А тепер вони мають намір прибрати до рук і посаду генпрокурора”.

17 березня 2020-го Верховна Рада призначила Ірину Венедіктову на посаду генерального прокурора. Її кандидатуру запропонував Зеленський. До цього вона була в.о. директора ДБР і нардепом від “Слуги народу”. Йшла 3-ю у списку від партії.

Президент Володимир Зеленський може звільнити генеральну прокурорку Ірину Венедіктову, якщо вона не покаже певного результату до кінця року.