Breaking news

У ВР зареєстрували законопроект про покарання за брехню в деклараціях

У Верховній Раді зареєстрували законопроект про відновлення відповідальності за декларування недостовірної інформації і за неподання декларації суб’єктом декларування.

Документ передбачає введення кримінальної відповідальності окремо за умисне неподання декларації та за декларування недостовірної інформації з відповідною диференціацією міри покарання в залежності від розміру різниці між достовірними і недостовірними відомостями, які підлягають декларуванню. Про це повідомляє Укрінформ.

Зазначається, що суворість покарання залежатиме від того, чи перевищує така різниця три тисячі прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Кримінальна відповідальність буде починатися, якщо така різниця перевищує 500 прожиткових мінімумів.

Згідно із законопроектом, якщо особа умисно не надала декларацію або задекларувала недостовірну інформацію, то в цьому випадку пропонується винного штрафувати або відправляти на громадські роботи. При цьому винний повинен бути позбавлений права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Також законопроектом пропонується розширити коло посад, які передбачають обіймання відповідального або особливо відповідального становища. До переліку також будуть включені посади першого заступника і заступника директора НАБУ, глави НАЗК і його заступників, керівника Офісу президента України, його першого заступника і заступника.

27 жовтня Конституційний суд визнав неконституційною статтю, що передбачає покарання за недостовірне декларування.

Через це Володимир Зеленський терміново скликав засідання РНБО. Йшлося про загрозу національній безпеці.

Президент вніс до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів Конституційного суду.

У Верховній Раді створили робочу групу.