Breaking news

У “Слузі народу” попередили про новий виток конституційної кризи

Конституційний суд вийшов за межі своїх повноважень, відкривши провадження у справі про конституційність скасування депутатської недоторканності. Про це сказала представниця Верховної Ради у КС, народна депутатка від “Слуги народу” Ольга Совгиря в ефірі телеканалу “Україна 24”

“Є позиція Верховної Ради в цій справі. Ми вважаємо, що Конституційний суд взагалі вийшов за межі своїх повноважень, відкривши провадження у цій справі. Тому що закон про внесення змін до Конституції – це особливий різновид законів. І Конституція не передбачає повноваження Конституційного суду визначати конституційність цих законів, після того, як вони вже стали частиною Конституції.

Фактично зараз Конституційний суд хоче оцінити конституційність Конституції”, – заявила “слуга”. Вона додала, що це може бути новим витком для конституційної кризи.

“Це може бути витком для кризи”, – сказала депутатка.

Совгиря нагадала, що КС розглядає це подання з січня минулого року.

“І це вже третє чи четверте засідання в цій справі. Говорити, що Конституційний суд завтра чи найближчим часом постановить рішення в цій справі, підстав в принципі немає”, – сказала депутатка.

Доповнюється.