Breaking news

У “Слуги народу” назвали умову для дострокових місцевих виборів

“Якщо нам вдасться завершити реформу децентралізації трохи швидше, відповідно, з завершеною реформою тягнути до строкових місцевих виборів, можливо, немає сенсу”, про це заявив глава виборчого штабу партії “Слуга народу” Олександра Корнієнка в інтерв’ю РБК-Україна.

Корнієнко підтримує слова Богдана про необхідність завершення реформи децентралізації.

“Я дуже підтримую Андрія Йосиповича (Богдана, керівника Офісу президента, – ред.) в тій позиції, і це також позиція нашої групи в комітеті з питань державного будівництва, що потрібно завершити реформу децентралізації, а потім проводити місцеві вибори. Якщо нам вдасться завершити реформу децентралізації трохи швидше, відповідно, з завершеною реформою тягнути до виборів, можливо, немає сенсу”, – сказав він.

За його словами, є кілька моделей, як можна завершити реформу децентралізації. Одна з моделей передбачає ухвалення змін до Конституції.

“Ми зараз вивчаємо, тому що там не обов’язково по всіх позиціях робити зміни до Конституції. У Конституції досить широко це все виписано і кілька моделей, які можна врегулювати законами, що підходять під це”, – сказав він.

Корнієнко говорить, що введення інституту префектів є частиною цих моделей.

“Ми зараз дискутуємо, на якому рівні повинні бути ці префекти, скільки їх має бути і які повинні бути їх повноваження – контролюючи законність рішень, вони повинні зупиняти або не зупиняти їх, призупиняти або зупиняти і передавати до суду. Можливо, їх потрібно наділити ще так званими стратегічними повноваженнями, щоб вони фактично продовжували лінію президента, наприклад, могли впливати на стратегію соціально-економічного розвитку регіону, якщо ми говоримо про обласний рівень”, – сказав він.

Джерело