Breaking news

У Раді зареєстрували законопроєкт про блокування роботи КСУ

Депутати з партій “Голос” і “Слуга народу” зареєстрували законопроєкт, який блокує роботу Конституційного суду України, повідомляє Центр протидій корупції в Facebook.

Законопроєкт складається з однієї фрази – замінити число 12 на 17 у статті про повноважності та можливості приймати рішення КСУ, заявляють в ЦПК.

“Підняття кворуму до 17 суддів (зараз їх 15) заблокує можливість цьому складу КСУ зносити решту важливих законів”.

Сьогодні цей законопроєкт розгляне профільний комітет, наголошують в організації.

“Завтра Рада може спокійно його прийняти в першому читанні і в цілому. Втілення цього сценарію зараз залежить особисто від спікера Разумкова”.

“Жодних зауважень до конституційності цього законопроєкту немає. А отже немає і причин його не голосувати. Впевнені, що кворум треба піднімати максимально. Якщо Коломойському/Медведчуку вдалось знайти підхід до 11 суддів, то не проблема знайти і до 12 чи 13”, – додали в ЦПК.

Минулого тижня стало відомо, що Конституційний суд визнав неконституційною статтю, яка передбачає покарання за недостовірне декларування.

30 жовтня біля КСУ відбулася громадська акція “Відправимо суддів-зрадників до Ростова”. Учасники акції протесту закидали двір КСУ фаєрами, презервативами і димовими шашками. Суддів, які ухвалювали скандальне рішення, вимагали відправити до російського Ростова.

У парламенті з’явилася заява від імені народних депутатів із закликом до суддів КСУ добровільно скласти повноваження. 3 листопада вона набрала необхідну кількість підписів народних депутатів.

4 листопада голова фракції “Слуги народу” Давид Арахамія разом з іншими нардепами приніс до КСУ заяву зі зверненням до 11 суддів КСУ.

Громадські організації “Автомайдан” і “Центр протидії корупції” влаштовують автопробіг до маєтку Тупицького. Акція відбудеться у суботу. Учасники пробігу хочуть вручити главі КСУ квиток до Ростова.