Breaking news

У Раді розглядають законопроєкт про легалізацію грального бізнесу

Верховна Рада розпочала розгляд законопроєкту про легалізацію в Україні грального бізнесу. До документу подали близько 3 500 поправок.

Законопроєкт розглядають у другому читанні. Через таку кількість поправок розгляд документу може затягнутися на кілька днів. Про це йдеться на сайті Ради.

Національне агентство з питань запобігання корупції бачить корупційні ризики в законопроєкті про легалізацію грального бізнесу. У висновку зазначено, що проєкт закону має велику кількість корупційних норм, які можуть призвести до появи тіньового ринку грального бізнесу. А також створити корупційні схеми при отриманні дозвільних документів.

Президент Володимир Зеленський у серпні 2019 року заявив, що хоче частково легалізувати в Україні азартні ігри. За його словами, це буде корисно для розвитку туристичного бізнесу.

Верховна Рада ухвалила цей законопроєкт у першому читанні 16 січня 2020 року. Документ запроваджує кримінальну відповідальність за організацію азартних ігор без ліцензії. Також законопроєкт дозволяє розташовувати зали з ігровими автоматами тільки в готелях, які мають три, чотири або п’ять зірок. Крім того, згідно з документом, резидентам держави-агресора буде заборонено мати гральний бізнес на території України. Законопроєктом передбачається і регулювання “класичних” лотерей.