Breaking news

У Раді опитування від Зеленського назвали загрозою національній безпеці

Організація “Комітет виборців України” та партія “Голос” виступили проти опитування від президента Володимира Зеленського на місцевих виборах.

У Голосі вважають, що таке опитування може загрожувати націоналній безпеці та суперечить законодавству. Про це повідомляє пресслужба партії.

“Будь-яке “загальне опитування” людей це або вибори, або референдум. “Опитування” в день виборів це величезний ризик і загроза вплинути на думку людей. Це спосіб легітимізувати небезпечні рішення, які має в планах офіс президента. Зокрема, про особливий статус Донбасу, або про “зійтися посередині” з агресором. Важливо не саме опитування, а як буде сформульовано питання”, –  каже нардеп від партії Роман Лозинський.

Депутат також зазначає, що спочатку таке опитування хотіли легалізувати і провести через зміни до Виборчого кодексу, але у Раді виступили проти і ця ідея навіть не пройшла комітет. У партії вважають, що опитування порушує міжнародні стандарти виборів.

Незаконним вважає опитування і організація “Комітет виборців України”.

“Проведення опитувань в день голосування суперечить Виборчому кодексу, в тому числі, щодо роз’яснювальної роботи серед громадян. Виборці повинні мати достатньо часу для того, щоб зробити усвідомлений вибір щодо того чи іншого питання, а прихильники та опоненти різних варіантів відповідей повинні мати можливості для проведення агітаційної роботи серед громадян. У теперішніх умовах дотримання цих базових правил є неможливим і може розглядатися як маніпулятивна технологія та спроба впливу на результати голосування”, – зазначили в організації.

Президент Володимир Зеленський оголосив про проведення в Україні всенародного опитування. Воно відбудеться 25 жовтня – у день голосування на місцевих виборах.