Breaking news

У Раді можуть розглянути два запитання з опитування Зеленського – нардеп

Верховна Рада може розглянути два законопроєкти, які стосуються питань “всенародного опитування” президента Володимира Зеленського – щодо скорочення депутатів у ВР до 300 осіб і щодо легалізації медичного канабісу.

Про це заявив народний депутат із фракції “Слуги народу” Василь Мокан в ефірі телеканалу “Україна 24”.

Мокан розповів, чи можуть уже на цій сесії розглянути скорочення нардепів.

“Я хочу нагадати, що ця ініціатива як законодавча вже була оформлена і навіть проголосована за основу. Є висновок Конституційного суду, оскільки це зміни до Конституції, вони вимагають голосування на двох сесіях. Теоретично це можливо. Коли це станеться, в якій формі, сказати зараз не можу”.

За словами нардепа, більшість українців підтримують таку ідею, хоча опитування не мало репрезентативного характеру.

“Як додатковий аргумент для розгляду в сесійні залі, що в таких опитуваннях українці – за таку ідею, це, звичайно, може впливати на позицію народних депутатів.

Скажу, що питання кількості народних депутатів роками у парламенті обговорюється, але ніколи не доходило до того, щоб за це рішення, за зміни до Конституції було 300 голосів – конституційна більшість”, – наголосив він.

Щодо питання легалізації канабісу в медичних цілях, то також уже зареєстровано законопроєкт, додав Мокан.

“Щодо частини ще тільки можуть бути внесені відповідні законодавчі ініціативи чи з боку президента, чи інших суб’єктів законодавчої ініціативи. В будь-якому разі з усіх цих питань остаточне рішення прийматимуть народні депутати під час розгляду згідно з регламентом у комітетах і в сесійній залі”.

25 жовтня відбулися місцеві вибори. Одночасно з ними проводилося “всенародне опитування”, ініційоване Зеленським.

Кожному українцю пропонували відповісти на 5 запитань: чи підтримує він запровадження довічного ув’язнення за корупцію в особливо великих масштабах; чи підтримує створення на Донбасі вільної економічної зони; чи потрібно скоротити кількість депутатів у Верховній Раді до 300 осіб; чи підтримує громадянин легалізацію медичного канабісу для зменшення болю у тяжких хворих; чи потрібно Україні на міжнародному рівні порушити питання про використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом.

Голова партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко повідомив, що опитування від президента фінансувала соціологічна компанія “Зе Медіа”.