Breaking news

У Путіна немає жодного бажання виконувати Мінські угоди

Президент РФ Володимир Путін запевнив, що на Донбасі немає російської армії, але сформовані міліцейські підрозділи для захисту населення від націоналістичних батальйонів, повідомляє ТСН.

Про це він заявив у відповідь на запитання журналіста УНІАН Романа Цимбалюка під час щорічної прес-конференції.

“Російської армії на території Донбасу немає, але там створені певні військові міліцейські формування, які є самодостатніми і готові відбити будь-які великомасштабні військові акції проти Донбасу. Це відповідає захисту інтересів людей, які там проживають. Тому що, якщо у них такої можливості не буде, та різанина, про яку ви сказали, буде здійснена націоналістичними батальйонами”, – сказав Путін.

За його словами, те, що відбувається на Донбасі, є трагедією, але винна у ній українська влада.

Окремо Путін прокоментував виконання Мінських домовленостей.

“Ефективність мінського формату, звичайно, низька. На мій погляд, перш за все через неконструктивну позицію представників сьогоднішньої київської влади. Немає жодного бажання реалізовувати Мінські угоди. Немає жодного бажання почати справжній політичний процес, завершенням якого може бути реалізація договору про особливий статус Донбасу, який закріплений у відповідному законі України, прийнятому Радою. Але невведений досі під різними приводами в силу. Параметри цього закону добре відомі. США по суті є повноцінними і повноправними учасниками процесу врегулювання, незалежно, чи є вони учасниками нормандського формату. Вони глибоко залучені і в курсі всіх подій, що відбуваються”, – резюмував він.