Breaking news

У Молдові викрали українського суддю-втікача

3 квітня в молдовському Кишиневі викрали колишнього українського суддю Миколу ­Чауса, 54 роки. Запхали в мікроавтобус біля спортцентру, повідомив адвокат Юліан Балан. Із ним були син та охоронці. Їх залишили зв’язаними під мостом. Операцію проводили іноземці, звітує поліція Молдови. Одного затримали. Решта перетнули кордон з ­Україною.

Микола Чаус у 20022017 роках працював у Дніпровському суді Києва. Відомий вироками проти активістів Майдану, зняттям із розшуку колишнього регіонала Юрія Іванющенка, ув’язненням 2015-го Геннадія Корбана, одного з давніх соратників олігарха Ігоря Коломойського. 2016 року Національне антикорупційне бюро викрило Чауса на отриманні $150 тис. хабара. Сховав у двох скляних банках. Гроші взяв нібито за “правильний” вирок у справі Світлани Сасеви. Її звинувачували в збуті наркотиків. Обвинувачення просило сім років позбавлення волі. Чаус виніс вирок п’ять років умовно.

У вересні 2016-го Верховна Рада дозволила затримати суддю. Він утік з України. З листопада перебував у міжнародному розшуку. Його затримали в Молдові за запитом про повернення в Україну. Проте досі не видворили з країни. Просив там політичного притулку. В Україні Чаусу за корупцію загрожує до 12 років тюрми.

“Під час візиту президента Молдови Маї Санду до Києва (приїздила у січні цьогоріч. ГПУ) Зеленський раптом згадує про екстрадицію Чауса. Історія закручується по-новому, пише у фейс­буку політичний консультант Ярослав Божко, 24 роки. Якщо тепер його шукають “зелені” значить, хочуть, аби дав свідчення проти Петра Порошенка та його оточення. Мовляв, вони примусили Чауса прийняти рішення стосовно Корбана. Хто контролює тіло Чауса той і регулюватиме, проти кого даватиме свідчення. Якщо він справді в Україні, його життя залежатиме від Офіса президента й портновців (колишній заступник глави Адміністрації президента Андрій Портнов курирував суди в часи Януковича і досі має на них вплив. ГПУ). Гарантуватимуть йому свободу в обмін на свідчення”.