Breaking news

“У Литві готуються до російського вторгнення. Розкупили зброю” – військовий інструктор

У Литві почали готуватися до потенційної загрози після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Люди розкупили зброю у магазинах, відвідують навчання з тактичної медицини. Про це в коментарі розповів військовий інструктор Ґінтаутас Маурікас. Приїхав в Україну з Литви добровольцем.

“Литва офіційно не посилає громадян воювати добровольцями в Україну, щоб Росія це не використала. Ми в такій ситуації, що одні добровольці, як-от ми, із власної волі їдуть в Україну допомагати. А інші залишаються в Литві й там готуються захищати країну. Коли їздив додому, заходив у магазин зброї там порожні полиці. Хлопці купують все. Їдуть на стрільбища й відпрацьовують. Цивільні навчаються поводитися зі зброєю, надавати першу медичну допомогу. Це все не на такому рівні, як тут, але рух є. Це вкрай важливо. Якщо російський командир бригади знатиме, що зайде в місто, а там із кожного вікна його можуть обстріляти або підпалити техніку “бандерівським смузі”, то він не захоче заходити туди”, – говорить військовий.

Литва межує з Білоруссю та з російським Калінінградом, де Російська Федерація нагромадила свого озброєння. Це викликає занепокоєння, каже Маурікас.

“Калінінградська область, мабуть, одна з наймілітаризованіших територій на планеті. Це стратегічно важливо для Росії. Ми все аналізуємо. І за нашими навчаннями можна це бачити. Біля кордону з Польщею є доволі невелика ділянка Литви, яка відділяє Білорусь від Калінінградської області. Це Сувалкський коридор (у НАТО вважається найуразливішою ділянкою зовнішніх кордонів Альянсу та ймовірною метою можливої російської агресії. Захоплення “коридору” фактично відрізало б країни Балтії від інших членів НАТО. ).
Якщо ми не зупинимо цю тьму тут в Україні, вона перейде в Литву. Посіпака Путіна Жириновський спершу говорив про Грузію сталася Грузія, говорив про Україну тут війна. І ще говорив про країни Балтії. Ми на черзі після вас. Але їм не пощастить”, – розповідає військовий інструктор.