Breaking news

У Києві вперше посмертно трансплантували нирку

У Київському міському центрі нефрології та діалізу вперше посмертно трансплантували нирку. Новий орган отримав 40-річний киянин, нирки якого повністю втратили свою функцію 2016 року.

Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

“Відтоді чоловік перебував на гемодіалізі, який тричі на тиждень проходив у Київському міському центрі нефрології та діалізу. Два місяці тому пацієнт став на “лист очікування” нового органу”, зазначив Поворозник.

За його словами, донором став 57-річний чоловік, у якого стався гострий геморагічний інсульт.

“На жаль, усі спроби його врятувати були марними. Консиліум лікарів діагностував у пацієнта смерть мозку, а дружина дала згоду на донорство. Операція розпочалася пізно увечері 6 травня і тривала 3 години. Донорська нирка запрацювала одразу ж на операційному столі. Після такої складної операції важко давати прогнози, бо на пацієнта ще чекає тривалий процес відновлення. Проте сьогодні можна стверджувати: стан пацієнта стабільний”, додав чиновник.

Київський міський центр нефрології і діалізу створили 2017 року. Його завдання – працювати над реєстром хворих, проводити контроль якості надання медичної допомоги та ефективного використання наявних матеріально-технічних ресурсів, забезпечити хворих незалежно від лікувального закладу, у якому вони перебувають, витратними матеріалами для проведення гемо- та перитонеального діалізу. Завершальним етапом надання меддопомоги є трансплантація, яку вже розпочали.