Breaking news

У Києві відкрили меморіальну дошку Гонгадзе

Сьогодні, 16 вересня, у Києві відкрили меморіальну дошку, присвячену журналісту та Герою України Георгію Гонгадзе. Саме 16 вересня минуло 20 років із дня зникнення та убивства журналіста.

Пам’ятну дошку встановили на фасаді Національної спілки журналістів. Спроєктував дошку за ініціативою Київради скульптор Василь Маркуш, повідомив “Вечірній Київ”.

“Гонгадзе зробив величезний внесок у розвиток незалежної України, незалежних ЗМІ та у розвиток свободи слова. Він поклав своє життя за Україну. Зухвале вбивство Георгія поставило точку відліку в українській журналістиці”, – зазначив Олександр Нікоряк, директор департаменту охорони культурної спадщини КМДА.

Головна редакторка “Української правда” Севгіль Мусаєва поділилась результатами опитування серед підлітків, які навчаються у школі на проспекті Гонгадзе.

16 вересня 2000 року зник журналіст Георгій Гонгадзе. 2 листопада знайшли його обезголовлене тіло в Таращанському лісі, за 70 км від столиці. Лише через 9 років у Київській області виявили череп журналіста. Мати Георгія до кінця життя не вірила, що останки належать синові. Вона померла у 69 років 30 листопада 2013 року. Георгія поховали лише 22 березня 2016 року. Йому присвоїли звання Героя України