Breaking news

У черзі по 6 годин: у Києві виник колапс через вибори президента

У Києві за тиждень до виборів президента України в багатьох районних адміністраціях утворилися величезні черги людей, які хочуть проголосувати не за місцем реєстрації. Про це пише Обозреватель.

 

Наприклад, 22 березня в Дарницькій райдержадміністрації для отримання відкріпного талона потрібно було простояти більше двох годин. За словами інформатора Обозреватель, який прийшов у РДА приблизно о 9 ранку, в черзі було не менше 200 осіб.

“Люди розтягнулися на весь третій поверх. Спочатку потрібно простояти в черзі до повороту, і тільки потім пройти в коридор, де вже тягнеться черга на вхід у кабінет. Очікування зайняло дві з половиною години, документи здав за декілька хвилин, ще хвилин десять робили довідку”, ‒ повідомив наш співрозмовник. Про це пише Обозреватель.

Черга в Дарницькій РДА

Черга в Дарницькій РДА.

Черга в Дарницькій РДА

Оформляють відкріпний талон тільки в одному кабінеті, але одразу четверо співробітників Дарницької РДА.

Переоформити місце голосування в Україні можна до 26 березня.Довідка буде дійсна тільки для першого туру виборів. Якщо президента не оберуть за один тур, виборцям потрібно повторити процедуру і взяти новий талон.

Черга в Дарницькій РДА

Черга в Дарницькій РДА

З довгим очікуванням зіткнулися люди і в інших районах Києва. Шеф-редактор газети “Факти” Ярослав Жаренов на своїй сторінці у Facebook поділився, що в Солом’янській РДА 21 березня вистояв у черзі понад шість годин.

“Тижнів зо два тому взагалі без питань все можна було зробити за 10 хвилин. Зараз народ повалив, як завжди. Я прийшов о 08:45, а вийшов о 15:15”, ‒ написав він.

Але в коментарях до його посту відписалися люди, котрим 20 березня вдалося закінчити оформлення всього за 30 хвилин.

У черзі по 6 годин: у Києві виник колапс через вибори президента

Також позитивним досвідом поділилася головна редакторка жіночого журналу Ганна Іваненко.

“На все про все пішло години півтори, бо прийшла в годину пік”, ‒ повідомила вона.

А ось іншому виборцю і політексперту Юрію Палійчуку пощастило менше. За його словами, в Оболонській адміністрації 20 березня йому довелося вистояти чималу чергу.

Це черга бажаючих змінити місце голосування на президентських виборах. Переважно – люди до 40 років.

 did it. Лицо человека, получившего удостоверение о смене места голосования. На все про все ушло часа полтора, потому что пришла в час пик. Голосовать важно! ̶И̶ ̶е̶с̶л̶и̶ ̶в̶ы̶ ̶э̶т̶о̶г̶о̶ ̶н̶е̶ ̶с̶д̶е̶л̶а̶е̶т̶е̶,̶ ̶т̶о̶ ̶э̶т̶о̶ ̶с̶д̶е̶л̶а̶ю̶т̶ ̶з̶а̶ ̶в̶а̶с̶.̶ ̶
Что сделала я:
 взяла паспорт;
 справку с места работы;
 заранее заполнила заявление о временном изменении места голосования (скачать можно здесь https://bitly.su/nsTHA).

Ещё

у мене алергія на черги… але я це зробила!! – змінила місце голосування. Майже без надії на те, що вдасться. Але вирішила поборотися (ну, бо просто так своє право голосу не віддам).
—————-
Лайфхаки для тих, кому черги, як мені, не в радість:

* розібрався сам – поможи ближньому, це прискорює рух всіх і створює доброзичливу атмосферу,…

Як писав Обозреватель, скористатися правом зміни місця голосуванняможуть переселенці, студенти, всі ті, хто живе, працює або перебуває у відрядженні не за місцем реєстрації.

Для цього потрібно знайти найближчий Державний реєстр виборців(список адрес у регіонах можна подивитися тут ), надати паспорт,довідку з роботи або навчання, про оренду житла чи робоче відрядження, залежно від вашої ситуації. Останній крок – написати заяву з проханням змінити місце голосування.

Джерело