Breaking news

У Бабиному Яру відкрили унікальну синагогу – фото та відео

У п’ятницю, 14 травня, у Бабиному Яру в Києві відкрили символічну синагогу “Місце для роздумів”. Церемонію відкриття присвятили Дню пам’яті українців, що рятували євреїв під час Другої світової війни

Про це повідомила пресслужба Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр”.

“Таких людей називають Праведниками (які рятували євреїв. – Gazeta.ua). В окупованій нацистами Україні допомога євреям найчастіше каралася смертю самого рятівника і всієї його родини. Однак багато українців, ризикуючи своїм життям та життям своїх родин, рятували від загибелі євреїв. Даючи усім нам приклад мужності, людяності та самопожертви”, – йдеться в повідомленні.

У церемонії взяли участь прем’єр-міністр Денис Шмигаль, керівник Офісу президента Андрій Єрмак, міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, мер Києва Віталій Кличко з братом Володимиром.

Глава уряду назвав відкриття символічної синагоги “великим кроком на шляху відновлення пам’яті про всіх, хто загинув у цьому місці у роки Другої світової війни”.

На церемонії також були присутні дипломати, культурні, громадські та релігійні діячі, а також кияни та гості міста.

“Місце для роздумів” спроєктоване у вигляді книжки, що закривається та відкривається за допомогою спеціальних механізмів. Прикрашена споруда візерунками й текстами молитов, які повторюють традиційний розпис старовинних синагог у Західній Україні, Ходорові та Гвіздці, знищених під час Другої світової війни. Стеля прикрашена малюнками у вигляді карти зоряного неба, що відтворює положення зірок 29 вересня 1941 року у перший день масових розстрілів у Бабиному Яру. Виготовлена вона зі сторічної дубової деревини, яку збирали зі старих закинутих споруд, що символізує зв’язок минулого з сьогоденням.