Breaking news

ЦПК домагається введення санкцій проти Дубинського – ЗМІ

Центр протидії корупції звернувся в міжнародні та українські організації щодо введення персональних санкцій проти депутата “Слуги народу” Олександра Дубинського.

Про це повідомила в колонці “Українській правді” член правління Центру протидії корупції Дар’я Каленюк, передає “Апостроф”.

“На прикладі кейсу Олександра Дубинського докладно поясню, які інструменти, і правові механізми ми застосовуємо для введення персональних західних санкцій. Спойлер: для кожного фігуранта є індивідуальний підхід, враховуючи його досьє”, – зауважила вона.

Важливим кроком для персональних санкцій в ЦПК вважають – напрямок звернень і заяв в різні контрольні, правоохоронні органи і фінансові установи в Україні та за кордоном.

Йдеться про: звернення до Офісу контролю іноземного стану Міністерства фінансів США (Office of Foreign Assets Control of the US Treasury), звернення до прокуратури Словаччини – як вважають в ЦПК, Дубинський сховав у своїй декларації компанію в Словаччині, єдиним власником якої був з березня 2019 до лютого 2020 року, звернення до словацького банку – Дубинський в 2019 році мав 4278 євро на рахунку Tatra Banka as, в ЦПК повідомляють банку, що фінустанова обслуговує громадського діяча з України, який не декларує своє словацьке майно, має необґрунтовані активи, записані на маму і дружину, звернення до українських правоохоронних і контролюючих органів (НАЗК, НАБУ, ОПУ, СБУ про відкриття кримінального провадження за ст. 111, “держзрада”) – в ЦПК стверджують, що діяльність Дубинського, який “виходить на пресконфренеціі з агентом Кремля і направляє листи з дезінформацією конгресменів з метою втрутитися у вибори в США”, має ознаки “держзради”, звернення до українських банки – в ЦПК відправили опис необґрунтованого майна Дубинського, його мами і дружини керівниками підрозділів фінансового моніторингу цих банків. Згідно із законом банки повинні перевіряти джерело стану на рахунках громадських діячів з високим ризиком і членів їх сімей. У разі підозрілих операцій рахунки можуть блокуватися.

Згідно з розслідуванням “Віснику державних закупівель” на Bihus.Info, Дубинський, його дружина і його мати мають 24 квартири загальною площею 2000 кв.м, земельні ділянки площею 70 соток і 17 авто. Загальна вартість майна складає 2,5 мільйона доларів.

Глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія заявив, що матеріал Bihus.info про майно Дубинського не містить підстав для корупційного розслідування.