Breaking news

Цікаво бісів крутить: Рибчинський про воєнний стан

Що означає і навіщо вводиться «Воєнний стан» популярно у мережі facebook пояснив народний депутат Євген Рибчинський.

Воєнний стан не був введений у березні 2014, не зважаючи на те, що російська педерація анексувала Крим.
Воєнний стан не був введений навіть тоді, коли регулярні частини російської армії, не зважаючи на домовленість, обстріляли колони українських патріотів в котлі під Іловайськом. Це було у серпні 2014.

Нині кінець 2018. Чотири роки в Україні вільно працюють російські компанії і банки, відкриваються проросійські ЗМІ, встановлюється російський контроль у сфері видобутку, переробки і продажу нафти і нафтопродуктів, а родич путіна співпрацює з головнокомандувачем.
І акурат за місяць до реєстрації кандидатів у президенти, в штормовий період, без бойового завдання українські військові кораблі прямують під керченський міст і обстрілюються російськими вмс. В результаті – 6 поранених моряків і два захоплених росіянами судна.
І саме тепер РНБОУ і Банкова хочуть руками депутатів ввести воєнний стан.
Не тоді, коли росія забрала увесь наш Чорноморський флот, а саме тепер, напередодні президентських виборів, адже вірогідність збереження влади Порошенком нульова. У другий тур ні за яких об’єктивних обставин він не вийде.

Що означає воєнний стан мабуть розуміє кожен. Згідно із законом, керівництво державою переходить до військового командування, яке запроваджує та здійснює усі заходи правового режиму. Військову адміністрацію населеного пункту очолює персона, яка призначається безпосередньо президентом України за пропозицією Генштабу.

При цьому громадяни України зобов’язані з’являтися за викликом до військових комісаріатів для постановки на військовий облік та визначення призначення на воєнний час. Змінювати місце проживання без дозволу військового комісара буде категорично заборонено.
Про будь-які вибори під час воєнного стану можна забути. Це стосується виборів президента, виборів до Верховної Ради, до органів місцевого самоврядування тощо.

Також забороняється проводити будь-які референдуми.

Умови воєнного стану передбачають повну заборону проведення страйків, масових зібрань та акцій.

Військове командування під час воєнного стану має право запроваджувати комендантську годину, встановлювати особливий режим в’їзду і виїзду в населені пункти, обмежувати свободу пересування громадян, а також рух транспортних засобів.
Нова військова влада отримає право перевіряти документи, а в разі потреби проводити огляд речей, транспорту, багажу та вантажів, службових приміщень і житла громадян.
Запрацює також право на заборону діяльності політичних партій та громадських організацій, якщо вони становлять ризик для суверенітету та національної безпеки України.

У разі запровадження воєнного стану військове командування та інші органи влади отримують право оголосити трудову повинність та залучати громадян до суспільно корисних робіт.
У разі необхідності, закон справді дозволяє примусово відчужувати майно, що перебуває в приватній або комунальній власності, вилучати майно державних підприємств, державних господарських об’єднань для потреб держави.

У разі порушення вимог режиму воєнного стану в громадян чи організацій можуть вилучити теле- та радіообладнання, відео- та аудіоапаратуру, комп’ютери або будь-які інші засоби зв’язку.

Після припинення воєнного стану в Ради є цілих 90 днів на те, щоб визначитися з новою датою виборів у випадку, якщо вони мали бути проведені в період, на який було введено воєнний стан.

Введення стану всього на 60 днів по суті відстроковує дату виборів на півроку, тобто аж до осені, коли мають відбутися парламентські.

Усе це означає лише одне – Порошенко ні за яких обставин добровільно владу не віддасть.