Breaking news

“Цей злочин не має терміну давності”, – в Україні відзначають День пам’яті жертв Голодомору

У суботу, 24 листопада, в Україні відмічають День пам’яті жертв Голодомору у 1932-1933 роках.

Президент Петро Порошенко і прем’єр-міністр Володимир Гройсман звернулися з нагоди Дня пам’яті до українців у своїх Facebook.

Український президент зазначив, що 24 листопада “вагомий привід згадати й осмислити великі трагедії минулого століття, згадати у молитві невинних жертв”.

За словами глави держави, цивілізований світ робить все можливе, щоб правда про голод в Україні поширювалася, а злочини тоталітарного режиму отримали історичну та правову оцінку.

“Вірю, мільйони невинно загублених душ нарешті змогли знайти вічний спокій”

День пам’яті жертв голодоморів – геноциду Українського народу – це вагомий привід згадати і осмислити великі трагедії…

Опубліковано Петром Порошенком П'ятниця, 23 листопад 2018 р.

Гройсман у зверненні на своїй сторінці в Facebook підкреслив, що верхівка СРСР 85 років тому усвідомлено влаштувала геноцид проти українського народу.

“Мільйони людей стали жертвами голодомору, який штучно створив радянський режим”

Голодомор 1932-1933. Пам'ятаємо!

85 років тому керівництво СРСР вчинило геноцид проти українців. Мільйони людей стали жертвами голодомору, який штучно створив радянський режим. Цей злочин не має терміну давності. Вічна пам’ять загиблим!

Опубліковано Volodymyr Groysman П'ятниця, 23 листопад 2018 р.

За даними Інституту демографії і соціальних досліджень імені Птухи, під час Голодомору в 1930-х роках Україна втратила близько 3,9 млн осіб.

Відповідно до українського законодавства “публічне заперечення Голодомору 1932 -1933 років в Україні визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв Голодомору, приниженням гідності Українського народу і є протиправним”.