Breaking news

”Це жахливо”: автор проектів Кримського моста попередив про небезпечні порушення

Будівництво Кримського моста повністю порушує норми судноплавства в Керченській протоці.

Про це OBOZREVATEL заявив автор двох українських проектів Кримського моста, інженер і мостобудівник Георгій Росновський, коментуючи опубліковані дані про фактичні глибини акваторії порту Керч, який почав дрібнішати після будівництва моста в Крим.

“Те, що вони будують – це жахливо. Навіть є документи, в яких сказано, що будувати міст там не можна через умови судноплавства, там висота під мостом всього 35 метрів – це неприпустимо, має бути не менше 50, а краще 70 метрів. Невелика частина моста відкрита для судноплавства, а далі йдуть маленькі прольоти, це теж неприпустимо”, – заявив Росновський.

Кримський міст

При цьому про проблеми судноплавства через спорудження моста повідомлялося ще 15 років тому.

“Є лист тодішнього капітана Керченського порту, який писав, що в цьому місці не можна будувати міст, тому що судноплавний канал має повороти, але ж Керченська протока ширша, ніж судноплавна частина, через Кримський міст незрозуміло, де проходять межі судноплавства, тому деякі кораблі на мілину натикаються”, – сказав мостобудівник.

На думку інженера, з цим можна боротися, проводячи роботи з очищення і поглиблення каналу, але для цього знову варто проводити дослідження і виділяти додаткові гроші.

Джерело