Breaking news

“Це український депутат?” – литовський депутат про Шуфрича

Голова комітету із закордонних справ Сейму Литви Жигімантас Павільоніс порівняв народного депутата від ОПЗЖ Нестора Шуфрича з кремлівським пропагандистом. Це сталося в ефірі програми “Право на владу” на телеканалі “1+1”.

Перед цим Шуфрич говорив, що проти Росії не треба застосовувати санкції. Також заявив, що ніби-то заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд сказала українцям: “Не захоплюйтеся вивіскою НАТО”.

“Я думав, що я чую кремлівську пропаганду. Не міг повірити. У нас цього не говорять ніде у Литві. У нас усі – і червоні і зелені і білі і ліберали, у нас усі за Захід.

Те, що я почув, я не міг повірити, що так можна в Україні говорити. Це хто був? Український депутат? Я не зрозумів”, – сказав литовець.

“Так, вони (західні політики. – ред.) прокинулися тільки після окупації Криму, зробили багато помилок. Але зараз ми єдині щодо ваших питань. Після Бухареста (саміт НАТО в Бухаресті, 2008 рік. – ред.) почався такий діалог із Путіним. І це призвело до окупації і Грузії і України.

Забудьте про діалог із Путіним до вашого вступу в НАТО. Тільки коли ми вступили в цю організацію, росіяни стали нас помічати. Ви зараз найбільша надія, бо рятуючи вашу демократію, свободу, весь регіон врятується. Так що захищайте цю свободу з Америкою, з нами і ніколи на таку кремлівську пропаганду не піддавайтеся”, – заявив литовський депутат, країна якого є членом ЄС і НАТО.

Також литовець сказав про кремлівську пропаганду після виступу в студії телеканалу колишнього радника Путіна Андрія Ілларіонова. Той розповідав, що у нього збільшилися погані передчуття для України після візиту держсекретаря США Ентоні Блінкена. І що підтримка України з боку ЄС може знизитися. А США хочуть дозволити добудувати “Північний потік-2”.

“Таку пропаганду я вже давно не чув. Я розумію, що по всіх російських доктринах у вас вони хочуть відняти дух, віру. Не піддавайтеся.

Тому що найголовніше, що ви маєте – ваші серця, ваш мозок, ваш дух, віра. Коли всілякі критики віднімуть у вас це, тоді завалиться все, що ви маєте”, – сказав Жигімантас Павільоніс.

7 травня державний секретар США Етоні Блінкен зустрівся із президентом України Володимиром Зеленським. Обговорлювали російську агресію, корупцію і олігархів в Україні, впровадження реформ.