Breaking news

“Це первородний гріх!” Німеччина поставила РФ на місце через брехню про Україну

Постпред Німеччини в ООН Крістоф Хойсген під час засідання Радбезугостро відповів Росії на слова про непричетність до збройного конфлікту на Донбасі.

Російський дипломат Василь Небензя заявив, що Мінські угоди можна порвати і викинути в корзину, а на сході України нібито немає агресора.

Результат пошуку зображень за запитом "Василь Небензя"

“Послухав Василя і у мене склалося враження, що це Україна напала на Росію, а не навпаки. Цього року буде 25-річчя Будапештського меморандуму. У 1994 році, коли в України ще була ядерна зброя, вона відмовилася від неї в обмін на гарантії Росією національного суверенітету і територіальної цілісності. І ми побачили, що трапилося потім… Наші російські партнери продовжують порушувати міжнародне право”, — сказав Хойсген.

Він зазначив, що росіяни помиляються, коли стверджують, що конфлікт в Україні є внутрішнім, оскільки за останні роки було оприлюднено безліч доказів військової присутності РФ на Донбасі.

“Василь заявив, що це внутрішній конфлікт. Ми ж знаємо, що це було доручення влади РФ, її військові були залучені як до окупації Криму, так і Донецької та Луганської областей. Це були російські військові. У 2014, в 2015 роках ставало все очевидніше, що там є військовослужбовці РФ”, — зазначив дипломат.

“Василю, потрібно подивитися на логіку Мінських угод. У 2015-му припинення вогню не відбулося, російські війська не змогли швидко захопити Дебальцеве, їм було потрібно декілька днів для цього. Замість припинення вогню російські війська продовжували, поки не окупували Дебальцеве. Це був первородний гріх, який вони зробили. Я був в Україні, ми говорили, що потрібно прийняти закон. Але Росії вже не довіряли”, — підсумував представник Німеччини.

Крістоф Хойсген

Джерело