Breaking news

Трамп оголосив про закінчення нафтової війни: Кремль відреагував

Президент США Дональд Трамп оголосив про завершення нафтової війни між Росією та Саудівською Аравією.

Про це він заявив після розмови з лідерами двох країн, передає Обозреватель з посиланням на Reuters. За його словами, протягом “декількох днів” буде укладена угода для припинення цінової війни на нафтовому ринку, що призведе до зниження видобування та відновлення цін.

Трамп анонсував закінчення "нафтової війни" між РФ і Саудівською ...

Водночас прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков запевнив, що консультацій глав Росії та Саудівської Аравії щодо цін на нафту найближчим часом не планується. За його словами, зараз немає й мови про нову угоду замість ОПЕК+ для стабілізації на ринку.

“Нафтова промисловість у всьому світі спустошена. Це дуже погано для Росії, це дуже погано для Саудівської Аравії. Загалом це дуже погано для обох країн. Я думаю, вони укладуть угоду”, – сказав Трамп.

Високопоставлене джерело в одній з країн Перської затоки, ознайомлене з позицією Саудівської Аравії, повідомило, що королівство підтримує співпрацю між нафтовиробниками для стабілізації цін, проте відмова Росії поглибити скорочення видобування в березні спровокувала потрясіння на ринку.

рамп також повідомив, що запросив керівників нафтової галузі США в Білий дім, щоб обговорити можливості надання допомоги сектору.

“Я збираюся зустрітися з нафтовиробниками в п’ятницю. Я збираюся зустрітися з незалежними виробниками нафти також у п’ятницю або суботу. Можливо, в неділю. У нас буде багато зустрічей”, – сказав Трамп журналістам на пресконференції.

Обвал цін загрожує колись квітучій буровій промисловості США банкрутствами та масовими звільненнями, а Вашингтон намагається віднайти способи захистити сектор. На майбутніх зустрічах із керівниками нафтової галузі Трамп, як очікується, обговорить низку заходів допомоги цій сфері, зокрема можливість введення тарифів на імпорт нафти з Саудівської Аравії.

Передбачається, що в першій зустрічі в п’ятницю візьмуть участь великі компанії, як-от Exxon Mobil, Chevron, Occidental Petroleum і Continental Resources.

Джерело