Breaking news

Телеведуча “UA:Перший” заявила про тиск з боку персоналу Єрмака

Ведуча суспільно-політичного токшоу “Зворотний відлік” на “UA: Перший” Мирослава Барчук заявила про тиск з боку персоналу керівника Офісу президента Андрія Єрмака.

ОП жорстко контролює присутність на ефірах народних депутатів від фракції “Слуга народу”, написала журналістка 19 жовтня у Facebook. Кандидати на ефіри узгоджуються з контактною особою в ОП.

“Я б не зважала на це інформаційне кілерство від анонімних телеграм каналів і колишніх журналістів, якби вони не були симптомом набагато серйознішої проблеми. У мене все більше питань щодо суб’єктності нардепів, їхньої особистої позиції і гідності та й врешті принципу парламентаризму. ОП висуває нашій редакції умови і ставить ультиматуми щодо присутності “слуг” на ефірах”, – написала Барчук.

11 жовтня надійшов “ультиматум”, щоб у програмі на тему енергетичної безпеки “були присутні або двоє “слуг”, або жодного”.

“Ми вирішили ультиматумів не приймати і запросили депутатку Верховної Ради Людмилу Буймістер, яка вже не підкорялася вказівкам ОП. В останній понеділок з’явився ультиматум, що “слуги” прийдуть на ефір лише за умови, якщо редакція відмовить раніше запрошеному позафракційному депутату Ради Гео Леросу. Звичайно, ми сприйняли це як тиск і відмовились виконувати ультиматум. Представники монобільшості не прийшли. Сьогодні зранку отримали від людей Єрмака звинувачення, що у нас на ефірі не було представників монобільшості і що це “недотримання журналістських стандартів”, вказала ведуча, назвавши такі дії “загрозою для свободи слова і незалежної журналістики загалом”.