Breaking news

Силовики застрелили ветерана АТО: спливли жахливі деталі спецоперації в Харкові, кадри

Стали відомі подробиці НП у Харкові, в результаті якої загинув ветеран АТО

У Харкові біля супермаркету «Рост» (вул. Плеханівська, район станції метро «Завод імені Малишева») сталася перестрілка. Один з учасників інциденту отримав поранення, не сумісні з життям. СБУ підтвердила, що проводила в районі затримання вимагачів, а загиблий виявився колишнім учасником АТО.

Співробітники СБУ і «Альфи» планували затримати підозрюваних у справі щодо вимагання. Злочинне угруповання, прикриваючись Харківською міською асоціацією ветеранів АТО, займалося вимаганням грошей у забудовників.

Встановлено, що злочинці здійснювали фізичний тиск, знищували і пошкоджували майно, блокували монтажні роботи при будівництві об’єктів комерційної нерухомості. За припинення такого тиску банда вимагала заплатити їй великі суми.

Черговою жертвою вимагачів став харківський забудовник. З нього зловмисники планували отримати 30 тис. доларів. 13 вересня повинна була відбутися передача чергового траншу в 20 тис. доларів. Зловмисників передбачалося взяти на місці злочину на виході з кафе при супермаркеті.

Спланований сценарій операції зірвався, коли один з передбачуваних порушників спробував чинити опір. Молодий чоловік спробував втекти, побачив, що його переслідують бійці «Альфи», і потім дістав гранату. Переслідуваний в цей момент знаходився в людному місці — біля гуртожитку, підрив гранати міг призвести до численних жертв. Правоохоронцям довелося застосувати табельну зброю.

23-річний чоловік отримав важкі поранення, був госпіталізований, але впав у стан клінічної смерті і помер у лікарні.

За даним фактом порушено кримінальну виробництво за ст. 189 Кримінального кодексу України. Військова прокуратура також проводить перевірку правомірності застосування співробітником СБУ вогнепальної зброї.

Джерело