Breaking news

Сиділи ночами, цифри звіряли до мільярду. Міністр розповів про переговори з МВФ

Перемовини з МВФ були складними. Про це сказав міністр фінансів Сергій Марченко в ефірі телеканалу “Україна 24” у п’ятницю.

“У мене постійно були перемовини з МВФ. Вони починались о 4-й вечора, по вашингтонському часу це 9 ранку. І закінчувались о 4-5 годині ранку. Це були складні перемовини. Наші партнери запитують: ви порахували доходи, а в нас є різниця з вами – мільярд гривень. Давайте про це поговоримо. Цифри звіряли до мільярду. Чи вистачить коштів на соціальний захист, пенсіонерів, медиків. Підвищили зарплату, давайте подивимося, як це розкладається. Робота – складна”, – розповів урядовець.

“Хочу заспокоїти всіх і сказати. Є адекватні, притомні люди, які можуть за все відповідати”, – заявив міністр.

“Є розмова про апокаліпсис бюджету, кризу, що ми – на грані економічної катастрофи. Це не додає оптимізму нікому. У таких умовах нам досить складно. Враховуючи, що ми намагаємось комунікувати з нашими міжнародними партнерами, щоб забезпечити підтримку на наступний рік. Намагаємось збалансувати бюджет, який дуже складний.

Є доля правди, що є кризові речі у цьому році, які маємо вирішувати. Працюємо у середовищі, яке не передбачуване. Головне завдання – зберігати спокій і робити свою справу”, – сказав Марченко.