Breaking news

Судову реформу заблокували. Відповідальність на Зеленському – юрист

Рада суддів на засіданні у понеділок заблокувала судову реформу – запуск Етичної ради. Про це у коментарі повідомив голова правління Фундації DEJURE, юрист Михайло Жернаков.

“Судова мафія руками Ради суддів заблокувала створення Етичної ради – це найголовніший орган, який мали створити відповідно до ухваленого закону авторства президента Зеленського. Який мав би допомогти очистити Вищу раду правосуддя”, – розповів юрист.

Етична рада має складатися наполовину з міжнародних експертів, решта – представників суддівського корпусу, зі слів експерта.

“Зараз за представників до Етичної ради проголосували лише четверо або п’ятеро членів Ради суддів із 26. Таємним голосуванням.

Не підтримали жодну кандидатуру. Це означає, що створення Етичної ради заблокували і реформа ВРП не відбудеться. Якщо стара ВРП буде вибирати нову Вищу кваліфікаційну комісію суддів, то можна уявити який її склад вийде”, – сказав Жернаков.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Татаров відгуляв день народження – вітали силовики, “слуги” й заступники Венедіктової

Політичну відповідальність нестиме президент Володимир Зеленський, вважає юрист.

“Як автор закону, керівник політичної сили, яка за нього голосувала”, – каже Жернаков. Також, з його слів, відповідальність за блокування реформи несе голова Ради суддів Богдан Моніч.

“Це робилося як мінімум з відома Офісу президента. Вже стає очевидно, що ОП не цікаво ефективне впровадження законопроєктів, автором яких є Зеленський. Напевно мають свої плани на керовану суддівську корпорацію”, – говорить Жернаков.